Dlaczego Nie Mogę Schudnąć?

Takie pytanie zadaje sobie wiele osób które chcą schudnąć, ale każda próba kończy się klęską.

Są też osoby które po zakończonej diecie wracają do poprzedniej wagi albo tyją jeszcze bardziej (jest to tzw. efekt jojo). W tym artykule postaram się wyjaśnić jak w prosty sposób możemy schudnąć dzięki kilku prostym sztuczką.

Dlaczego nie mogę schudnąć? - płacząca kobietaNajczęściej popełnianym błędem podczas odchudzania jest za niska kaloryka diety co niesie za sobą zbyt szybką utratę wagi. Bezpieczny pułap utraty wagi to od 0,5kg do 2kg na tydzień.

Oczywiście w pierwszym tygodniu diety możemy schudnąć dużo więcej ale wiąże się to z utratą dużej ilości wody.

Ale skąd mam wiedzieć ile kalorii powinniśmy jeść?

Wszystko możemy wyliczyć ze wzorów lub gotowych kalkulatorów w internecie. Podstawowy wzór to waga ciała x 24 x współczynnik aktywności. Współczynnik aktywności to cyfra od 1.1 do 1.6. Musimy go ocenić samemu generalnie im wyższa liczba tym większa aktywność w skali tygodnia.

Jeśli obliczyliśmy ilość kalorii jaką musimy jeść aby utrzymać aktualną masę ciała musi odjąć od tej liczby 1000 kcal. Liczba która wyjdzie jest ilością spożywanych przez nas kalorii.

Ale dieta to nie wszystko aby mieć ładną sylwetkę i być zdrowy potrzebujemy także aktywności fizycznej. Podczas odchudzania dobrym wyborem będzie jazda na rowerze lub bieganie. Ale równie dobrze sprawdzi się aerobik, crossfit lub trening siłowy. Ważne aby aktywność sprawiała nam przyjemność.

Jeśli po jakimś czasie przestaniemy chudnąć albo zaczniemy zbytnio chudnąć to należy zwiększyć lub zmniejszyć ilość kalorii spożywanych w ciągu dnia. Po osiągnięciu wymarzonego celu nie możemy od razu wrócić do swojego dawnego odżywiania. Musimy stopniowo zwiększać ilość kalorii w naszej diecie mniej więcej o około 200 tygodniowo.

Powinniśmy pamiętać także o dalszej aktywności fizycznej. Mam nadzieje, że powyższa wiedza będzie dla was przydatna i osiągniecie wiele sukcesów. Pamiętajcie najważniejsza jest cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu, więc zamiast pytać się znów sobie – „Dlaczego nie mogę schudnąć?” skorzystaj z powyższych rad i DO DZIEŁA! 🙂

Co Jeść Na Diecie Zielus, Żeby Schudnąć?
Bezpłatna Lista Ponad 100 Produktów, Które Pomogą Ci W Końcu Schudnąć...

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *